Yasemin FAZLACA Basın mensuplarıyla buluştu

Yasemin FAZLACA Basın mensuplarıyla buluştu
  • 0
  • 75
  • 30 Mayıs 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    Loading...
  • +
  • -

BAŞKAN FAZLACA, BASIN MENSUPLARIYLA KAHVALTIDA BULUŞTU

Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca, yerel ve ulusal medya mensuplarıyla düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi. Düzenlenen basın toplantısına Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Aydın’da katılım sağladı.
Altınova Belediye hizmet binası 4. katında düzenlenen basın kahvaltısında Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Soru cevap şeklinde ilerlenen basın toplantısında Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca, ilçenin alt ve üst yapısına, sosyal alanlarına, turizme, Altınova Belediyesinin borç durumuna, işten çıkarılma konularına, Meslek Yüksek Okulu, Anne Kart ve Tekstil atölyesi gibi seçim projelerine değindi.

‘’BORÇTAN KORKMUYORUM’’
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Fazlaca, devam eden çalışmalar ve projelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Göreve gelmeden önce beklediğim ve beklemeyi umduğum bir senaryom vardı diyerek sözlerine başlayan başkan Fazlaca, “Borç açısından bir yekün var sosyal medyadan da yayınladığımı ve bu da ciddi bir rakam Altınova Belediyesi geliri yüksek bir belediye olarak lanse edilmesine rağmen borç yükü fazla. Ama ben borçtan korkmuyorum bu gelir çarkları tekrar döndürülüp burası amorti edilebilir. Kısa, orta ve uzun vadede düşündüğüm şeyler öncelikle sosyal üst yapılara yönelik olacaktı. Fakat altyapıyla ilgili büyük yatırım gerektiren, proje gerektiren, arıtma, içme suyu, yağmur suları bununla ilgili Altınova’da sıkıntı var ve bu zamana kadar hep ötelenmiş. Dolayısıyla bizde bunu kucağımızda bulduk ve bunun maliyetine ilişkin de tersanecilerimizden yardım alacağız. Yaklaşık 37-40 milyon TL gibi altyapı arıtma yatırıma acil ihtiyacımız var, önceliğimiz bunun çözümlenmesi. Orta vadede de bir daha sezona yetiştirmeyi düşündüğümüz yarım kalmış bir düğün salonu projesi vardı. Bu da şu andaki rakamlarla 20 milyon TL’lik bir rakama tekabül ediyor. Biz bunu bir ileri seviyeye götüreceğiz. Düğün salonunun altı pazaryeri olarak kullanılıyordu biz bunu sosyal alana çevireceğiz. Bu iki projeyi hayata geçireceğiz kısa ve orta vadede. Uzun vadede planladığımız projelerimiz ise sahil, Bayraktepe ve güzel bir orman yapımız var bizim. Bunu turizme kazandırmak için projelerimizi çizdiriyoruz. Tahsisleriyle ilgili sıkıntılar vardı onları çözümlemeye çalışıyoruz. Uzun vadede orayla ilgili güzel projelerimiz var” dedi.

‘’YALOVA GENELİNDE EN AZ İŞÇİ ÇIKARTAN BELEDİYEYİZ’’
Altınova Belediyesinden işçi çıkarmaları ile ilgili açıklamada bulunan Fazlaca,’’ Altınova Belediyesi olarak kendilerinin de personel çıkartması yaptıklarına değinen Fazlaca, “Personel çıkartması yaparken biz burada şuna dikkat ettik. Burada herhangi bir hakka girmeden, çalışanlara dokunmadık. Ama bankamatik elemanı dediğimiz dışarıdaki kurumlarda olsun ya da belediyeye uğramadan çalışanların işten çıkartılmalarını yaptık. Bir ikincisi de teşkilatla birebir görevlendirilmiş işte kadın kolları olsun ilçe yönetiminde olsun bununla bağları olan kişilerle yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Bu da toplam yekününe baktığımızda çok bir sayı değil diğer belediyelere baktığımızda en az işçi çıkartması yapan belediye biziz. Belediyemizin borcuyla ilgili de göreve geldiğimizden bu zamana kadar çok bir ödeme yapamadık çünkü kasamızda çok paramız yoktu. Sadece maaşları ödeyecek kadar vardı. Ama biz toplamda bunu şu anda 3 katına çıkardık kasa mevcudumuzu. Şu anda piyasa borçlarımızı ödemeyi öncelik edindik. Sonuçta Altınova Belediyesinin bir imajının tazelenmesi lazımdı. Borçları öteleyen bir belediye imajı çizmek istemiyorum ben. Mevcut geride kalmış ödenmeyen piyasa borçlarına öncelik verdik şu anda onları ödüyoruz.’’ dedi.

Başkan Fazlaca, basın kahvaltısı sonrası gazetecilerle hatıra fotoğrafı çekildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir