Altınova Yaz festivali

Altınova Yaz festivali
  • 0
  • 28
  • 29 Haziran 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

ALTINOVA’DA ‘YAZ ŞENLİĞİ’ BAŞLIYOR
Altınova Belediyesi tarafından ‘Altınova Yaz Şenliği’ program 06 Temmuz Cumartesi günü Hersek Plajında gerçekleştirilecek.

Yaz şenliği programı kapsamında sıra gecesi, tulum, kemençe, Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Spor Kulübü (TUFAG) ve ünlü sanatçı Hasan Yılmaz sahne alacak.

SÜNNET ŞÖLENİ DÜZENLENECEK
Yaz şenliği programında Altınova’lı çocuklar içinde sünnet şenliği düzenlenecek. Toplu sünnet şöleni ile birlikte erkekliğe ilk adımın Altınova Yaz Şenliği programında atılacağını belirten Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca,’’ Sosyal belediyecilik kapsamında bir geleneğimize daha sahip çıkıyoruz. Geleneklerimizde evlatlarımızın, anne ve babalarımızın mutluluğuna ortak olacağız.’’ dedi.

GENİŞ PROGRAM
Altınova Yaz Şenliği programında Bulgaristan, Kıbrıs, Gürcistan, Güney Kore, Kolombiya ve Makedonya’dan katılımlar ile Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Spor Kulübü (TUFAG) halk dansları gösterisi düzenleyecek. Ücretsiz çiğköfte ikramının olacağı etkinlikte sıra gecesi ekibi, tulum, kemençe ekipleri sahne alacak. Program Ankara havaları seslendiren Ünlü Sanatçı Hasan Yılmaz’ın sahnesi ile sona erecek.

BAŞKAN FAZLACA, VATANDAŞLARI DAVET ETTİ
Altınova’da belirli dönemlerde yaz şenlikleri etkinliklerinin devam edeceğini de belirten Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca,’’ Düzenleyeceğimiz yaz şenliğinin devamı da gelecek. Bu tip etkinlikler bizlerin birlik ve beraberliğini de güçlendirmektedir. 06 Temmuz Cumartesi günü Hersek sahil plajımızda düzenleyeceğimiz Yaz Şenliği etkinliğimize tüm halkımız davetlidir.’’ diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir