Dr. Metin ORAL’dan açıklama

Dr. Metin ORAL’dan açıklama
  • 0
  • 52
  • 2 Haziran 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Başkan Oral’dan açıklama

AK Parti İl Başkanı Sayın Umut Güçlü’ nün açıklamalarına istinaden.
Öncelikle, 20 yıl boyunca hiçbir göreve talip olmadım. Verilen her görevi Türkiye ortalaması üzerinde bir başarı ile layıkıyla yerine getirdim.
Asla değişime karşı olmadım, direnç göstermedim. Hatta, birkaç dava ve yol arkadaşımızın adaylıklarının değerlendirilmesi yönünde öneri ve beklentimizi kendileri ile paylaştım.
Arkamdan sinsice ve nankörce oyun oynayan, ilçemizde karşılığı olmayan bir isim dışında aday gösterilecek diğer adaylara tam destek olacağımı, yol yürüyeceğimi dürüst ve net şekilde kendileri ile paylaştım.
Ancak, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde İl Başkanı ve Milletvekilleri ile yaptığımız tüm görüşmelerde benimle devam etme kararı tarafıma iletildi.
Buna rağmen, parti adabına, geleneklerine ve teamüllere uygun olmayacak şekilde aday gösterilmediğimi ne yazık ki salonda öğrendim.
Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde gündüzünü gecesine katarak Türkiye ortalaması üzerinde bir başarının elde edilmesinde önemli rol oynayan birisini ailesi, yol arkadaşları nezdinde itibarsızlaştırılmasının savunulacak bir tarafı bulunmamaktadır.
Gelinen nokta da hatalardan ders alınmadığını üzüntü ile takip etmekteyim.
Asıl makamlar milletin gönül makamıdır. 20 yıl boyunca yerel ve genel tüm seçimlerde o gönüllere dokunmak, başarı ile çıkmayı gurur madalyam olarak taşımaya devam edeceğim.
Bir kez daha belirtmek isterim ki, dün olduğu gibi bugün de yarın da Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olacak ve kendisinin başarısı, ülkemizin geleceği için üzerime düşeni her zaman olduğu gibi yerine getirmeye devam edeceğim.
Kamuoyuna saygılarımla.

Dr. Metin ORAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir